Przetargi Lubelskie

ZNALEZIONO 1323 OGŁOSZEŃ

Lista aktualnych przetargów w województwie Lubelskim.

Numer Przedmiot Województwo Dodano
28313338 Remont komory zaworowej na sieci kanalizacji podciśnieniowej Lubelskie 2024-11-29
28313333 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu pn. ,,Remont podłóg " Lubelskie 2024-11-29
28313212 Dostawa prasy w wersji papierowej i w wersji elektronicznej Lubelskie 2024-11-29
28313096 Przeprowadzenie szkoleń Lubelskie 2024-11-29
28313140 Pełnienie nadzoru inwestorskiego Lubelskie 2024-11-29
28312937 Dostawa akcesoriów komputerowych i materiałów czyszczących Lubelskie 2024-11-29
28312927 Zakup modułów SFP Lubelskie 2024-11-29
Buduj potencjał firmy dzięki sprawdzonym ogłoszeniom.
Zarejestruj się bezpłatnie i sprawdź pozostałe oferty.
28312918 Zakup licencji SecureCRT Lubelskie 2024-11-29
28312899 Zakup fabrycznie nowego samochodu osobowego Lubelskie 2024-11-29
28312835 Wykonanie usługi kompleksowego przeglądu majątku trwałego Kujawsko-Pomorskie 2024-11-29
28312765 Cykliczna dostawa jaj kurzych Lubelskie 2024-11-29
28312725 Usługi odbioru i utylizacji odpadów Lubelskie 2024-11-29
28312751 Dostawa gotowych posiłków profilaktycznych Lubelskie 2024-11-29
28312708 Dostawa sprzętu sportowego Lubelskie 2024-11-29
28312709 Dostawa rękawic ochronnych antyprzeckłuciowych, antyprzecięciowych Lubelskie 2024-11-29
28312700 Dostawa plecaków wyszczególnionych Lubelskie 2024-11-29
28312663 Utwardzenie drogi Lubelskie 2024-11-29
28312591 Zakup wraz z montażem i instalacją aparatury i sprzętu medycznego Lubelskie 2024-11-29
28312588 Wykonanie diagnostyki nawierzchni torowej Lubuskie 2024-11-29
28312564 Odbiór oraz zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych Mazowieckie 2024-11-29

Zmień ustawienia wyszukiwarki

O przetargach z województwa: Lubelskie

Nasza lista przetargów z województwa: Lubelskie posiada 1323 przetargi w 87 branżach w tym


Ostatnia aktualizacja listy przetargów to 29-11-2024.
Zarejestruj się bezpłatnie jeżeli chcesz skorzystać z pełnego dostępu do bazy przetargów.

Najnowszym przetargiem jest przetarg na:
Remont komory zaworowej na sieci kanalizacji podciśnieniowej w WŁodawa o numerze 28313338.

Poszukujesz innych ofert? Skorzystaj z wyszukiwarki.

Strefa wiedzy


Województwo lubelskie – ogólne informacje

Województwo lubelskie położone jest we wschodniej Polsce. Zajmuje obszar 25 122,46 km2, co oznacza, ze jedynie województwa mazowieckie i wielkopolskie są większe. Zgodnie z danymi z końca 2021 roku teren województwa zamieszkuje około 2,1 miliona osób. Stolicą administracyjną, gospodarczą i kulturalną jednostki jest Lublin. Wśród innych dużych miast warto wymienić Białą Podlaską, Chełm oraz Zamość. Na Lubelszczyźnie krzyżują się ważne dla poprawnej komunikacji Polski i Europy szlaki. Główne drogi to:

  • Droga ekspresowa S12 z Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Ukrainą,
  • Droga ekspresowa S17 z Warszawy do granicy z Ukrainą,
  • Droga ekspresowa S19 z Grodna do Preszowa,
  • Droga krajowa 2 z Warszawy do granicy z Białorusią,
  • Droga Krajowa 63 z Węgorzewa do Sławatycz.

Lubelszczyzna to także rejon naznaczony historią i miejsce występowania wielu atrakcji turystycznych. Znane na całą Polskę są uroki Kazimierza Dolnego, Roztoczańskiego Parku Narodowego czy Zamościa. To zdecydowanie interesująca przestrzeń dla inwestorów poszukujących szansy na nowe zlecenia dla firmy. Zadania z sekcji przetargi lubelskie i zlecenia lubelskie pojawiają się na rynku każdego dnia. Dotyczy to wszelkich typów inwestycji – od tych mniejszych, polegających na jednorazowym transporcie osób, aż na dużych zamówieniach budowlanych kończąc.

Województwo lubelskie – gospodarka

Gospodarka województwa lubelskiego od dziesięcioleci ukierunkowana jest na rolnictwo i przemysł. Położenie w południowo-wschodniej Polsce zapewnia dogodne warunki klimatyczne (umiarkowane opady, rekordowe nasłonecznienie) i urodzajne gleby. Szacuje się, że użytki rolne stanowią nawet 62,7% całkowitej powierzchni regionu. Przekłada się to oczywiście na wysoką produkcję rolną. Jadąc drogami Lubelszczyzny łatwo można ocenić, że region słynie ze zboża, buraków cukrowych, ziemniaków, roślin pastewnych, owoców i warzyw. Znakiem rozpoznawczym jest także wysoka produkcja chmielu, tytoniu i konopi. To wszystko ma przełożenie na przemysł. Województwo lubelskie chętnie wykorzystuje swoje surowce, dlatego stawia na rozwój cukrowni, mleczarni, zakładów mięsnych, browarów, firm tytoniowych, spirytusowych czy młynarskich.

Lubelszczyzna jest obszarem o przeciętnie najniższych zarobkach w skali kraju. Wpływa to na preferencyjne traktowanie tamtejszej społeczności i biznesu w rozdysponowaniu środków pochodzących z Unii Europejskiej. W ramach nowej perspektywy finansowej funduszy UE na lata 2021-2027 do dyspozycji samorządów trafiło około 40% całej puli zasobów przyznanych Polsce. Ich podział nastąpił na podstawie dwóch kryteriów - liczby mieszkańców i PKB per capita. Dzięki temu ponownie to województwo lubelskie będzie jednym z liderów przemian w nadchodzących latach. Dodatkowo na Lubelszczyznę trafią środki zarówno z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, jak i Programu Polska Wschodnia. Wszystko to przełoży się na dużą liczbę wszczynanych postępowań z sekcji przetargi publiczne lubelskie.

Możliwości pozyskiwania klientów – zlecenia budowlane lubelskie

Osoba zarządzająca firmą musi liczyć się z wieloma zobowiązaniami. Z jednej strony są to wydatki typowo wewnętrzne (wynagrodzenia, materiały eksploatacyjne, oświetlenie i wiele innych), z drugiej spokoju nie dają też należności od innych podmiotów (podwykonawców czy księgowości). Zarządzanie budżetem jednostki jest zajęciem trudnym i wymagającym dużej elastyczności. Żeby mu podołać niezbędne jest zrównoważenie przypływów i wydatków. Jak to zrobić? Z jednej strony konieczna jest optymalizacja kosztów, z drugiej nieprzerwany napływ nowych umów.

Sposobów na pozyskiwanie zleceń jest co najmniej kilka. Nie wszystkie są jednak uniwersalne. Niezbędna jest wnikliwa analiza rentowności ich wdrożenia w konkretnej firmie i otoczeniu. Tylko te jednostki, które odpowiednio dopasują swoją strukturę do potrzeb rynku, przetrwają. Poniżej przedstawiamy kilka głównych dróg poszukiwania klientów:

  • Polecenia zadowolonych klientów.
  • Ogłoszenia na portalach branżowych.
  • Zespół przedstawicieli handlowych.
  • Marketing internetowy.
  • Targi sektorowe.
  • Zamówienia z sekcji przetargi lubelskie i zlecenia lubelskie.

Konkurencja na rynku jest bardzo duża. Globalizacja, wolny rynek, rozwój handlu internetowego – to tylko niektóre przesłanki stojące za wzmocnieniem pozycji negocjacyjnej klienta. Powoduje to konieczność zastosowania standardów wysokiej jakości w firmie. To właśnie podmioty rzetelnie obsługujące swoich klientów, mogą liczyć na nieprzerwany łańcuch poleceń i nowych umów. Inwestor z polecenia chętnie zdecyduje się na usługi danej firmy, nawet jeśli są one nieznacznie droższe niż wartości rynkowe. Decydujący jest tu czynnik zaufania. Ten system może być stosowany jako główne źródło marketingu firmy, ale jednakowo można go traktować jako metodę uzupełniającą. Przykładowo realizując zadania z sekcji przetargi lubelskie warto również stawiać na wysoką jakość wykonania. Dobra renoma szybko rozniesie się na okoliczne jednostki.

Wiele branż ma rozwinięte systemy ogłoszeń. To na nich klienci mogą znaleźć wizytówki rzetelnych firm i podjąć szybki kontakt w celu wykonania usługi, dostawy lub roboty budowlanej. Żeby nasze ogłoszenie było skuteczne, musimy zadbać o zachowanie podstawowych zasad marketingu internetowego. Pomocne będzie trafne logo, przykuwająca uwagę nazwa, stosowanie języka korzyści czy tak zwanych wezwań do działania. Portale ogłoszeniowe to cenne źródło pozyskiwania umów na przykład z sekcji zlecenia budowlane Lublin, ma ono jednak swoje ograniczenia. Przede wszystkim w tym wypadku to klient zgłasza swoje zainteresowanie, zatem nie mamy możliwości wzbudzenia potrzeby u osób, które jeszcze jej sobie nie uświadomiły. Wolumen podpisywanych porozumień z tego źródła jest stosunkowo mniejszy niż chociażby z poleceń czy rynku zamówień publicznych.

Kolejnym pomysłem na nowe zlecenia dla firmy może być zatrudnienie przedstawicieli handlowych. Są to osoby, które w imieniu firmy sprzedają produkty z oferty, w ten sposób przyczyniając się do rozwoju marki. Głównym zadaniem takiej osoby jest wspomaganie płynności zleceń w przedsiębiorstwie. W związku z tym, że jest to metoda skuteczna, wielu przedsiębiorców z sektora MŚP poważnie rozważa zatrudnienie dobrego handlowca. Nie zawsze jest to jednak optymalna ścieżka marketingu. Nie wszystkie produkty nadają się do sprzedaży bezpośredniej. Innym powodem jest brak gotowości firmy do obsługi dużej ilości zleceń. Hamowanie aktywności przedstawiciela w przypadku rosnącej kolejki wykonań może zakończyć się niezadowoleniem pracownika i klientów. Zatrudnienie handlowców to też potencjalne ryzyka:

  • Kosztowne szkolenia wdrażające.
  • Możliwość rezygnacji ze współpracy i przejście do konkurencji.
  • Zatrudnienie osób o wątpliwym potencjale marketingowym.

Stosunkowo najbardziej uniwersalną metodą pozyskiwania zleceń jest aktualnie rozwinięty marketing internetowy. Coraz więcej klientów rozpoczyna swoje poszukiwania wykonawcy określonych usług lub robót w sieci. Po wpisaniu wybranego tekstu w wyszukiwarkę decyduje się na usługę firmy, która jako pierwsza wzbudzi jej zaufanie. Właśnie dlatego tak ważna jest firmowa strona internetowa, cechująca się określonymi parametrami. Musi być ona przyjazna dla odbiorcy i widoczna. Pokonanie konkurencji w wirtualnym świecie jest jeszcze trudniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli zanotowanie frazy zlecenia budowlane Lublin lub zlecenia budowlane lubelskie nie spowoduje wyświetlenia naszej witryny, nawet same pozytywne realizacje i dobre opinie na rynku nie pomogą. Niewątpliwie poprawnie wypozycjonowana i wykreowana strona www może przynieść firmie wiele zleceń, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że uzyskanie sukcesu sporo kosztuje i jest procesem długoterminowym.

Jeśli planujemy pozyskać więcej klientów, możemy zdecydować się na uczestnictwo w targach branżowych. W tym wypadku wystarczy wysłane zgłoszenie, komplet wizytówek, folder z ofertą i dobry humor. To atrakcyjna metoda na nawiązanie nowych relacji i docelowo podpisanie kilku ciekawych umów. Kalendarz targów dla danej branży warto opracować już na początku roku, żeby nie przegapić żadnego istotnego wydarzenia.

Wreszcie wartościową alternatywą dla firm jest rynek zamówień publicznych. W tym wypadku klientami mogą zostać wszystkie jednostki zobligowane do stosowania ustawy pzp. Mowa to między innymi o gminach, starostwach powiatowych, szpitalach, ale także przedsiębiorstwach pozyskujących dotacje krajowe i europejskie. Sposób wyboru wykonawcy może być różny, zazwyczaj jednak stosuje się przetargi publiczne. Lubelskie jest jednym obszarów o najwyższej liczbie uruchamianych postępowań. Znaleźć je można między innymi w bazie przetargów w sekcji zlecenia lubelskie czy przetargi lubelskie, o czym szerzej piszemy w punkcie ‘gdzie szukać’.

Przetargi publiczne lubelskie – statystyki

W 2021 roku na bazie oferent.com.pl pojawiły się dokładnie 751 104 ogłoszenia. Z tej liczby prawie 42 tysiące postępowań dotyczyło zadań zlokalizowanych w województwie lubelskim. W porównaniu z rokiem 2020 było ich o blisko 3500 mniej. Rozkład według typu zamówienia przedstawia się następująco:

  • 44,97% stanowiły usługi
  • 36,89% stanowiły dostawy
  • 18,13% stanowiły zlecenia budowlane (lubelskie).

Ważnym rozróżnieniem dla potencjalnych wykonawców jest także kategoryzacja. Spośród 41 990 postępowań aż 32 301 to zamówienia z sekcji przetargi lubelskie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zlecenia, w tym budowlane (4425). Pozostałe rekordy stanowiły inwestycje i sprzedaże.

Tradycyjnie najwięcej pracy czekało na wykonawców w stolicy regionu, gdzie w 2021 roku wszczęto 13 104 zamówienia publiczne. Około 11% tej liczby stanowiły postępowania z sekcji przetargi budowlane Lublin i zlecenia budowlane Lublin. Oznacza to, że każdego dnia pojawiały się cztery nowe ogłoszenia dla wykonawców specjalizujących się w robotach budowlanych w samym tylko Lublinie! Potencjał do rozwoju jest więc olbrzymi!

Przetargi lubelskie – przykładowe realizacje

Zadania z sekcji przetargi publiczne lubelskie bywają bardzo różne. To dobra wiadomość dla potencjalnych wykonawców, którzy mogą tu znaleźć szansę na wykonanie usług, robót budowlanych i dostaw. Poniżej prezentujemy tylko kilka realizacji, które w ostatnich latach znacząco przełożyły się na wzrost konkurencyjności regionu.

  • „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska na odcinku od km 26+000 do km 43+162 ( Piotrków - Wysokie ) o długości 17,162 km” – projekt o wartości 63 413 817,59 złotych pozwolił na rozwój firmie budowlanej oraz drugiej, zajmującej się promocją.
  • „Rewitalizacja części Śródmieścia Miasta Lublin” – warte 67 215 094,53 zł zadanie ujawnione trzy lata temu w bazie oferet.com.pl w sekcji przetargi budowlane Lublin i przetargi lubelskie, podzielono na kilka mniejszych postępowań. W ramach inwestycji powstały między innymi: tereny zielone, ścieżki, alejki, drewniany taras, place zabaw dla dzieci czy fontanny.
  • „Termomodernizacja Budynku Głównego Szpitala oraz Budynku Polikliniki celem poprawy efektywności energetycznej SPSK Nr 4 w Lublinie” to kolejny projekt, który pozwolił na zwiększenie dochodów kilku firmom z różnych branż (budowlana, fotowoltaiczna, wykończeniowa).
  • Na nieco mniejszą skalę zaprojektowano inwestycję pn. „Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego”. Warte 8 185 565,32 złotych przedsięwzięcie dotyczyło między innymi budowy drogi pieszo-rowerowej, parkingów, oświetlenia, pomostów obserwacyjnych, urządzeń odnawialnych źródeł energii, remizy dla zwierząt, bezprzewodowego dostępu do internetu, monitoringu terenu, urządzeń transmisyjnych, rozbudowy centrum monitoringu, wykonania elementów małej architektury.
  • Swoje szanse na realizacje z sekcji przetargi lubelskie mają też firmy szkoleniowe. Przykładem jest projekt „Szkolenie + staż = praca”. W jego ramach przeprowadzono warsztaty dla takich zawodów jak: kucharz, fryzjer, elektryk, cukiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
  • Ciekawym przykładem projektu z sekcji zlecenia budowlane Lublin była budowa dwukondygnacyjnego obiektu z przeznaczeniem na 6 – oddziałowy żłobek dla 210 dzieci.

Przetargi lubelskie – gdzie szukać?

Proces weryfikacji dostępnych szans na rynku zamówień publicznych może być wygodny i prosty jeśli zdecydujemy się na wykupienie dostępu do bazy przetargowej. Usługa świadczona przez portal oferent.com.pl działa na zasadzie pełnej automatyzacji. Klient zainteresowany usługą dostaje szeroki dostęp do postępowań, które może sortować według wybranych filtrów np. przetargi budowlane Lublin czy przetargi publiczne lubelskie. To jednak nie wszystko. Serwis udostępnia także wgląd do dużej ilości zleceń, inwestycji a także wyników. Dzięki temu łatwo zaplanujemy naszą strategię uczestnictwa na rynku zamówień publicznych. Platforma pomaga swoim użytkownikom także poprzez intuicyjny system prezentowania dokumentacji konkursowej. Jeśli szukamy zlecenia budowlane (Lublin, Zamość, Chełm czy inne miasto) zakup pakietu oferent.com.pl okaże się dobrym pomysłem.

Jaka jest alternatywa? Indywidualne poszukiwania. Niestety tego typu aktywność wiąże się z koniecznością pójścia na pewne ustępstwa. Przeglądanie głównych platform służących do prowadzenia postępowań może nie wystarczyć. Miejsca takie jak: Miniportal, bazakonkurencyjności czy platformazakupowa zawierają wyłącznie wybrane zamówienia. Są więc to zasoby niekompletne. Korzystanie z nich obarczone jest ryzykiem przeoczenia innego, wartościowego zlecenia z sekcji przetargi budowlane Lublin lub przetargi lubelskie. Jako że przeglądanie każdej strony zamawiającego jest praktycznie niewykonalne, pozostaje nam w tym wypadku świadoma rezygnacja z potencjalnych zysków.

Przetargi i zlecenia budowlane lubelskie – podstawowe informacje dla początkujących

Zastanawiasz się jak wystartować w zamówieniu z sekcji przetargi budowlane Lublin lub innej? Jesteś dopiero na początku swojej drogi z rynkiem zamówień publicznych i nie wiesz od czego zacząć? A może pozyskałeś parę przetargów kilka lat temu dla swojej firmy, a teraz próbujesz się rozeznać w nowych procedurach? Poniżej przedstawiamy najważniejsze etapy, które szczegółowo omawiamy tu.

  • Etap pierwszy – wybór interesującego nas postępowania.
  • Etap drugi – zapisanie dokumentacji przetargowej.
  • Etap trzeci – zapoznanie się z opisem przedmiotu zamówienia i wymaganiami zamawiającego.
  • Etap czwarty – porównanie założeń projektu z własną ofertą i możliwościami rynku.
  • Etap piąty – dokonanie wyceny i uzupełnienie oferty.
  • Etap szósty – wniesienie zabezpieczenia wadialnego (w przypadku zaistnienia takiej konieczności).
  • Etap siódmy – opatrzenie dokumentacji właściwymi podpisami.
  • Etap ósmy – zaszyfrowanie oferty zgodnie z wymaganiami SWZ.
  • Etap dziewiąty – terminowa wysyłka.

Zachowanie powyższej organizacji ofertowania zapewnia poprawność złożenia swojej propozycji. Czy jest to jednoznaczne z pozyskaniem zlecenia? Oczywiście nie. Postępowanie wygrywa ta firma, która zaproponuje najlepsze warunki wykonania. Najczęściej do oceny typuje się następujące kryteria: cena, gwarancje, czas realizacji czy zastosowana technologia.

Zanim wystartujemy po pierwsze zlecenie z sekcji przetargi publiczne lubelskie lub innej, warto zapoznać się z dokumentami programowymi. Tym najważniejszym jest Ustawa prawo zamówień publicznych. To w niej określono wszelkie prawa i obowiązki wykonawców. Warto także śledzić wyroki Krajowej Izby Odwoławczej, gdyż to one rozwiewają ewentualne rozbieżności w interpretacjach.

Nieco inaczej aplikujemy na ogłoszenia z sekcji zlecenia lubelskie. W tym wypadku nie jesteśmy zobligowani do stosowania przepisów wspomnianej ustawy, a sam proces ofertowania przybiera formę czysto handlową. Im nasza propozycja bardziej spodoba się klientowi, tym mamy większą szansę na pozyskanie zlecenia.

Zlecenia lubelskie – szanse i zagrożenia

Rynek zamówień publicznych jest miejscem stabilnym, gdzie każdego roku można pozyskać tysiące nowych zleceń. Według danych serwisu mapadotacji.pl, na którym publikowane są tylko wybrane projekty kończące się przetargami, na koniec 2021 roku w województwie lubelskim zrealizowano ponad 26 800 projektów o łącznej wartości przekraczającej 71 miliardów złotych! Liczba prezentowanych postępowań z sekcji zlecenia budowlane lubelskie lub przetargi budowlane Lublin zależy jednak od kilku czynników. Częstotliwość publikacji przetargów jest większa, gdy uruchomione są atrakcyjne programy dotacyjne. W tym miejscu warto odnotować, że stoimy u progu nowej perspektywy finansowej funduszy europejskich. Przez kolejne 6 lat zapewniono nam stały dopływ środków na wparcie szeregu priorytetów inwestycyjnych, w tym tych powiązanych z zadaniami z sekcji zlecenia budowlane Lublin. Jakie jeszcze projekty będzie można realizować?

  • Związane z wdrożeniem usług społecznych.
  • Związane z budową instalacji OZE.
  • Związane ze wspieraniem zrównoważonej gospodarki wodnej poprzez prowadzenie racjonalnej gospodarki wodami powierzchniowymi.
  • Związane z zapewnieniem wsparcia w obszarze kształcenia ustawicznego.
  • Związane z rozwojem transportu publicznego, kultury i turystyki.

To tylko wybrane z możliwości jakie przewiduje Regionalny Program Operacyjny. Jeszcze więcej opcji dają konkursy w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, jak i Programu Polska Wschodnia.

Kolejną dobrą informacją dla wykonawców jest Rządowy Fundusz Polski Ład. To dzięki niemu już teraz pojawiają się postępowania z sekcji zlecenia budowlane Lublin lub zlecenia lubelskie. Jego założeniem jest dotowanie zadań infrastrukturalnych, które inaczej nie mogłyby zostać zrealizowane. Dostępna alokacja to prawie 50 miliardów złotych, z czego duża część została przyznania gminom województwa lubelskiego.