Przetargi Mazowieckie

ZNALEZIONO 5678 OGŁOSZEŃ

Lista aktualnych przetargów w województwie Mazowieckim.

Numer Przedmiot Województwo Dodano
28313323 Dostawa sklejek i płyt Mazowieckie 2024-11-29
28313296 SUKCESYWNA DOSTAWA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH Mazowieckie 2024-11-29
28313263 Usługa wykonania analizy ubóstwa energetycznego Mazowieckie 2024-11-29
28313267 Wywóz odpadów komunalnych segregowanych Mazowieckie 2024-11-29
28313249 Dowożenie uczniów Mazowieckie 2024-11-29
28313247 Dostawa Kamery wraz z elementami Mazowieckie 2024-11-29
28313241 DOSTAWA ARYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH Mazowieckie 2024-11-29
Buduj potencjał firmy dzięki sprawdzonym ogłoszeniom.
Zarejestruj się bezpłatnie i sprawdź pozostałe oferty.
28313236 Sukcesywna dostawa nabiału Mazowieckie 2024-11-29
28313238 Dostawa licencji programów do automatycznego pobierania danych Mazowieckie 2024-11-29
28313224 Usługi z zakresu gospodarki leśnej Mazowieckie 2024-11-29
28313220 Dostawa oleju opałowego lekkiego Mazowieckie 2024-11-29
28313204 Wykonanie usług z zakresu pozyskania i zrywki drewna Mazowieckie 2024-11-29
28313150 Wykonanie usługi w zakresie obsługi płatności bezgotówkowych, ich autoryzacji oraz przetwarzania i rozliczania transakcji Mazowieckie 2024-11-29
28313226 Wykonanie dokumentacji projektowej, dostawa wraz z montażem stacji ładowania pojazdów elektrycznych, budowa infrastruktury kablowej oraz kanałowej Mazowieckie 2024-11-29
28313222 Spotkanie Wigilijne pracowników Mazowieckie 2024-11-29
28313213 Zakup zestawów komputerowych Mazowieckie 2024-11-29
28313125 Zakup i dostawa maszyn i urządzeń sprzątających Mazowieckie 2024-11-29
28313162 Dostawa płytek gresowych Mazowieckie 2024-11-29
28313146 Zakup samochodów osobowych Mazowieckie 2024-11-29
28313081 Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy Mazowieckie 2024-11-29

Zmień ustawienia wyszukiwarki

O przetargach z województwa: Mazowieckie

Nasza lista przetargów z województwa: Mazowieckie posiada 5678 przetargi w 88 branżach w tym


Ostatnia aktualizacja listy przetargów to 29-11-2024.
Zarejestruj się bezpłatnie jeżeli chcesz skorzystać z pełnego dostępu do bazy przetargów.

Najnowszym przetargiem jest przetarg na:
Dostawa sklejek i płyt w Warszawa o numerze 28313323.

Poszukujesz innych ofert? Skorzystaj z wyszukiwarki.

Strefa wiedzy


Województwo mazowieckie – ogólne informacje

Województwo mazowieckie położone jest w centralnej Polsce. To największa jednostka administracyjna kraju, zajmująca obszar o powierzchni 35 558,47 km2. Według danych z końca 2021 roku teren województwa zamieszkuje blisko 5,5 miliona osób. Stolicą administracyjną, gospodarczą i kulturalną jest Warszawa. Region składa się z 37 powiatów, 5 miast na prawach powiatu oraz 314 gmin. Inne duże miasta to: Radom, Płock i Siedlce. W województwie krzyżują się wszystkie najważniejsze trasy. Główne drogi to:

  • Autostrada A2
  • Droga ekspresowa S2
  • Droga ekspresowa S7
  • Droga ekspresowa S8
  • Droga ekspresowa S79

Znajduje się tu także największy w Polsce port lotniczy: Lotnisko Chopina w Warszawie. Do dyspozycji pasażerów są także trzy inne porty: Radom-Sadków, Warszawa-Modlin, Warszawa-Okęcie. Przez Warszawę przechodzą liczne połączenia kolejowe i autobusowe. Jest to o tyle ważne, że na Mazowszu znajduje się najwięcej w Polsce zabytkowych obiektów przemysłowych. Warto odnotować także dużą liczbę historycznie wartościowych rezydencji znajdujących się w rejestrze zabytków. Do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych możemy zaliczyć:

  • Pałac w Wilanowie
  • Łazienki Królewskie
  • Warszawska Starówka
  • Park wodny Suntago
Z regionem związani byli najwybitniejsi twórcy kultury, w tym: Juliusz Słowacki, Witold Gombrowicz, Julian Tuwim, Bolesław Prus, Fryderyk Chopin i Isaac Bashevis Singer.

Województwo mazowieckie to wreszcie przestrzeń ważna dla inwestorów poszukujących nowych zleceń. Dy dyspozycji jednostki przeznaczane są olbrzymie fundusze na rozwój, które kończą się zamówieniami z sekcji przetargi mazowieckie i zlecenia mazowieckie. Szans na podpisanie umowy jest tu bardzo dużo każdego dnia, o czym przekonują dane zamieszczone w rozdziale Przetargi publiczne mazowieckie.

Województwo mazowieckie – gospodarka

Województwo mazowieckie wytwarza ponad 1/5 produktu krajowego brutto. W okolicy zlokalizowano ponad 620 tysięcy firm, które zatrudniają 16,5% wszystkich pracowników z Polski. Głównymi sektorami gospodarki regionu są handel, telekomunikacja, usługi finansowe, ubezpieczenia, IT, przemysł samochodowy i petrochemiczny z największą w kraju rafinerią ropy naftowej w Płocku. Na Mazowszu swój kapitał ulokowały liczne polskie i międzynarodowe koncerny. Siedzibę mają tu między innymi: PGE Polska Grupa Energetyczna, PZU S.A., PKO BP S.A. LUX MED Sp. z o.o., Nestle Polska S.A., Orbis S.A., Polimex-Mostostal S.A.

Struktura gospodarcza województwa jest zbliżona do struktury gospodarczej całej Polski. Zwraca uwagę większy udział w stosunku do średniej krajowej podmiotów z sektora usług - w regionie warszawskim stołecznym jest to ponad 83%. Z kolei obszar mazowiecki regionalny cechuje się większym udziałem sektora przemysłowego (około 10%) niż przeciętny region w Polsce (około 7%). Zauważalnie większy jest też udział sektora rolniczego (3,2%).

W związku z dużą atrakcyjnością inwestycyjną i turystyczną omawiane województwo uzyskuje duże wsparcie na realizację projektów infrastrukturalnych, szkoleniowych i dostaw. W perspektywie finansowej 2014-2020 Mazowsze dostało ponad 2 miliardy euro. Również w nowej perspektywie może liczyć na znaczące fundusze. Dzięki temu ponownie stanie się jednym z liderów przemian w nadchodzących latach w Polsce. Wszystko to przełoży się na dużą liczbę wszczynanych postępowań z sekcji przetargi publiczne mazowieckie.

Możliwości pozyskiwania klientów – zlecenia budowlane mazowieckie

We współczesnym społeczeństwie formy pozyskiwania klientów rozwijają się dynamicznie. Dziś firmom zależy nie tylko na podpisaniu pierwszej umowy, ale także na utrzymaniu kontaktu z inwestorem. Udowodniono, iż odpowiednie działania podejmowane wobec odbiorcy, nawet przy ponoszeniu solidnych wydatków na ten cel, przyczyniają się w dłuższej perspektywie do potęgowania zysków. W tym kontekście szczególnie ważne wydaje się otwarcie rynku na nowe media. Dokonujące się aktualnie zmiany strukturalne i jakościowy postęp technologiczny pozwalają na sprzedaż o zasięgu globalnym. Nawet niewielkie przedsiębiorstwa, zachowując odpowiednie standardy, są w stanie skutecznie zaoferować swój produkt do Włoch, Brazylii czy Indii.

Pozyskiwanie klientów w sieci zyskuje na popularności i przybiera coraz bardziej wyrafinowane formy. Pod pojęciem marketingu internetowego kryje się szereg narzędzi i elementów, które aby działały prawidłowo, wymagają ciągłego dostosowania i nakładów. Fundamentem jest tu profesjonalnie utworzona witryna. To nie tylko nasza wizytówka w nowym świecie, ale także wirtualny sprzedawca. Witryna powinna być zaprojektowana responsywnie, posiadać wartościowe treści i dobrze przemyślaną warstwę graficzną. Niezbędnym instrumentem zwiększającym zasięgi strony www jest blog. To dzięki niemu możemy podjąć skuteczną walkę o wysoką pozycję w wyszukiwaniu google. Drogą do sukcesu jest tu właściwe operowanie słowami kluczowymi. Jeśli inwestor chce znaleźć firmę zajmującą się obsługą prawną firmy, z pewnością nie posłuży się nazwą naszej spółki (której pewnie nie zna), a zastosuje frazę „obsługa prawna firm Siedlce” lub podobną, w zależności od lokalizacji i potrzeb. Podobnie wygląda to w przypadku innych branż, stąd firmy zajmujące się remontami powinny rozważyć zastosowanie takich fraz jak np. zlecenia budowlane Warszawa lub zlecenia budowlane mazowieckie. Dobrze wypozycjonowane strony, stosujące wezwania do działania i linkowania produktów będą dostarczać dużą liczbę potencjalnych klientów.

Jakie można zastosować inne pomysły na zwiększenie sprzedaży w sieci?

  • Kampanie linków sponsorowanych
  • Reklamy w Social Mediach (facebook, instagram, Tik Tok, Twitter)
  • Wizytówka w google
  • Artykuły sponsorowane
  • Katalogi firmowe na popularnych serwisach branżowych (np. Zumi, Panorama Firm, PKT, Business Navigator, Yellow Pages, Yelp)
  • Serwisy promocyjne typu Groupon
  • Serwisy aukcyjne
  • Porównywarki cen
  • Newsletter
  • Marketing szeptany

To oczywiście nie koniec, bo od początku 2021 roku rynek zamówień publicznych przeszedł elektronizację. Dzisiaj każde postępowanie z sekcji przetargi mazowieckie i zlecenia mazowieckie prowadzone jest przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi elektronicznych. Nie ma konieczności osobistego stawiennictwa na sesji otwarcia ofert. Nie trzeba też wynajmować kuriera, aby dowiózł ofertę na czas. Przetargi publiczne (mazowieckie, śląskie i inne) są dziś obsługiwane na odległość, co bardzo ułatwia startowanie i zwiększa szanse na przygotowanie większej ilości ofert.

Rynek zamówień publicznych nadal budzi wątpliwości u nowych firm. Właściciele zadają sobie pytania:

  • Czy jest szansa na pozyskanie umowy z sekcji zlecenia mazowieckie czy przetargi mazowieckie?
  • Czy kwoty oferowane przez rynek są atrakcyjne?
  • Czy istnieje ryzyko na utratę wadium?
  • Jakie formalności powinny być dopełnione przed podpisaniem porozumienia?
  • A co jeśli dostawca nie przywiezie mi materiałów na czas?

Na te i inne kwestie staramy się odpowiadać regularnie na naszym blogu. Warto zdać sobie sprawę, że rynek zamówień publicznych jest olbrzymi i każdy rzetelny wykonawca na pewno znajdzie tu wiele okazji do generowania zysków. Trzeba jednak przestrzegać szeregu zasad ściśle uregulowanych w ustawie Pzp. Przetargi to idealne rozwiązanie dla firm, które:

  • Chcą ugruntować swoją pozycję na rynku.
  • Chcą pozyskać duże i renomowane zamówienia.
  • Chcą zacząć obsługiwać jednostki publiczne.
  • Chcą zdywersyfikować swoje kanały dystrybucyjne.
  • Chcą realizować projekty cechujące się bezpieczeństwem finansowym i jasnymi zasadami wypłaty wynagrodzenia.

Oprócz kanałów internetowych nadal wielu przedsiębiorców realizuje sprzedaż poprzez punkty handlowe, spotkania bezpośrednie czy targi sektorowe. To świetne alternatywy dla zadań z sekcji zlecenia budowlane Warszawa lub innych, chociaż najczęściej ich koszt i ryzyko jest duże większe niż te obecne na rynku zamówień publicznych. W celu wyróżnienia się spośród licznej konkurencji zalecane jest stosowanie odpowiednio dobranych do produktu lub usługi narzędzi marketingowych. Wyróżnić tu możemy:

  • Rabaty i zachęty dla nowych klientów (na przykład obniżkę za zapisanie się do newslettera).
  • Cross-selling i up-selling.
  • Programy lojalnościowe.
  • Nagrody w ramach systemu polecania.
  • Gadżety firmowe.
  • Gazetki promocyjne.
  • Oklejanie samochodu służbowego.
  • Outsourcing sprzedaży.
  • Atrakcyjną politykę cenową.
  • Telemarketing.
  • Tradycyjną pocztę.
I wiele innych. Niezależnie od ostatecznie przyjętej strategii, kluczem zawsze pozostanie jakość wykonania i terminowość. Czy realizujemy zadanie z sekcji przetargi mazowieckie, czy może obsługujemy klienta z polecenia, bez należytego i profesjonalnego podejścia do działania, nie należy spodziewać się sukcesów w poszukiwaniu kolejnych klientów.

Przetargi publiczne mazowieckie – statystyki

W 2021 roku w serwisie oferent.com.pl pojawiły się 751 104 ogłoszenia. Ponad 142 tysiące postępowań (około 19%) dotyczyło zadań zlokalizowanych w województwie mazowieckim. W porównaniu z rokiem 2020 było ich o blisko 4000 mniej. Rozkład według typu zamówienia przedstawia się następująco:

  • 43,03% stanowiły usługi
  • 39,04% stanowiły dostawy
  • 17,92% stanowiły zlecenia budowlane (mazowieckie).
  • Ważnym kryterium rozróżnienia ogłoszeń jest także kategoria, w ramach których się pojawiały. Spośród 142 406 postępowań aż 109 964 to zamówienia z sekcji przetargi mazowieckie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zlecenia, w tym budowlane (4053). Pozostałe rekordy stanowiły inwestycje i sprzedaże.

    Tradycyjnie najwięcej zadań czekało na wykonawców w stolicy regionu, gdzie w 2021 roku wszczęto 75 179 zamówienia publiczne. Około 14,6% tej liczby stanowiły postępowania z sekcji przetargi budowlane Warszawa i zlecenia budowlane Warszawa. Oznacza to, że każdego dnia pojawiało się ponad 30 nowych ogłoszeń dla wykonawców specjalizujących się w robotach budowlanych w samej tylko Warszawie! Potencjał do rozwoju działalności gospodarczej jest więc olbrzymi! Poniżej zamieszczamy przykładowe przedmioty zamówień dla każdego typu:

    • Usługi z sekcji przetargi mazowieckie:
      • Opracowanie pakietów e-materiałów.
      • Ekspert ds. potrzeb osób głuchych i słabosłyszących.
      • Opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowo-kosztorysowej.
      • Ochrona osób i mienia.
      • Kampania informacyjno-promocyjna.
      • Opracowanie treści podręczników.
      • Nadzór inwestorski i autorski.
    • Dostawy z sekcji przetargi mazowieckie:
      • Wykonanie i dostawa puzzli informacyjno-promocyjnych.
      • Zakup wraz z dostawą artykułów ślusarskich i hydraulicznych.
      • Dostawa odczynników chemicznych.
      • Dostawa sprzętu komputerowego.
      • Dostawa artykułów papierowych.
      • Dostawa oleju opałowego lekkiego.
      • Dostawa artykułów do dezynfekcji.
    • Roboty budowlane z sekcji przetargi mazowieckie:
      • Wykonanie instalacji fotowoltaicznej.
      • Wykonanie budowy układu kaskadowego pomp ciepła.
      • Przebudowa odwodnienia w ciągu drogi wojewódzkiej.
      • Termomodernizacja budynków.
      • Roboty remontowe budowli hydrotechnicznych.
      • Wykonanie remontu przestrzeni biurowej.
      • Modernizacja linii SN i nN oraz stacji.

    Przetargi mazowieckie – przykładowe realizacje

    Zadania z sekcji przetargi publiczne mazowieckie mogą przybierać różnorodną formę i dotyczyć odmiennego przedmiotu zamówienia. Nie brakuje to projektów dla firm szkoleniowych, obsługi prawnej, specjalistów od wykonania robót budowlanych, tłumaczy czy dostawców. Poniżej prezentujemy kilka istotnych realizacji, które w ostatnich latach znacząco przełożyły się na wzrost konkurencyjności regionu Mazowsza.

    • „Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru – etap III” – to największy projekt realizowany w perspektywie finansowej 2014-2020. Podzielony został na kilka mniejszych zadań, co pozwoliło pozyskać zlecenia dla różnych firm: dostawcy taboru, przedsiębiorcy budowlanego, inspektora czy wykonawcy dokumentacji technicznej.
    • „Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru” warte 384 432 222,90 zł zadanie ujawnione w 2021 roku w bazie oferet.com.pl w sekcji przetargi budowlane Warszawa i przetargi mazowieckie, podzielono na kilka mniejszych postępowań dotyczących:
      • Budowy i przebudowy trasy tramwajowej w ciągu ul. Kasprzaka i ul. Wolskiej wraz z systemem sterowania ruchem.
      • Budowy trasy tramwajowej na odc. Mehoffera – Winnica (rejony ul. Leśnej Polanki) – etap II oraz etap III budowy trasy tramwajowej na Tarchomin wraz z systemem sterowania ruchem.
      • Zakupu 10 szt. dwukierunkowych tramwajów niskopodłogowych.
      • Dostawy Systemu Informacji Pasażerskiej czasu rzeczywistego wraz z obsługą infrastruktury telekomunikacyjnej oraz obsługą bieżącą.
    • „Ochrona gatunków i siedlisk przyrodniczych poprzez utworzenie kompleksu leśnego "Dolina Wkry w Pomiechówku" to kolejny projekt, który pozwolił na zwiększenie dochodów firmie realizującej dostawy i roboty budowlane. W ramach inwestycji przewidziano także wynagrodzenie dla prowadzących warsztaty tematyczne: poznawanie lasu wszystkimi zmysłami, leśna stołówka, czyli rośliny jadalne nie tylko dla zwierząt, portrety zwierzaków, podniebny spacer – wszystko o ptakach, wodne eksperymenty czy warsztaty botaniczne.
    • Swoje szanse na realizacje z sekcji przetargi mazowieckie mają też firmy szkoleniowe. Przykładem jest projekt „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”. Dzięki jego realizacji uczestnicy zyskali kompetencje w zakresie pozyskiwania informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych oraz wiedzę na temat cyfrowych rozwiązań w obszarach: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową, Rolnik w sieci, Kultura w sieci. Wart ponad 9 milionów złotych projekt przyczynił się do rozwoju firm opracowujących scenariusze szkoleń, tworzących materiały szkoleniowe, przygotowujących strony internetowe i wiele innych.
    • Ciekawym przykładem projektu z sekcji zlecenia budowlane Warszawa było „Utworzenie parku wokół Stawu Służewieckiego wraz z przywróceniem zbiornikowi jego funkcji retencyjnej”.
    • Projekty mazowieckie realizowane są także na terenach wiejskich. Aż 5 580 698,42 złotych dofinansowania otrzymał projekt „Wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii w gminie Olszewo-Borki”, w ramach którego na budynkach mieszkalnych zamontowano łącznie 152 instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła pracujące w układzie powietrze-woda. Dodatkowo mikroinstalacje pojawiły się na 22 budynkach użyteczności publicznej.

    Przetargi mazowieckie – gdzie szukać?

    Nie ma wątpliwości, że startowanie w zamówieniach publicznych to duża szansa na rozwój dla firmy. Według danych z ostatniego roku przetargi to: Rynek warty ponad 150 miliardów złotych!

    • Miejsce dla nowych podmiotów – co piąte postępowanie pozostaje nierozstrzygnięte z uwagi na brak ofert!
    • Względnie niewielka konkurencja – w około 30% ogłoszeń składana jest tylko jednak oferta!
    • Możliwość składania ofert wspólnych w celu spełnienia warunków dostępu.

    Chcąc wejść na ten rynek trzeba odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania:

    • Gdzie szukać interesujących nas ogłoszeń?
    • Jak wystartować w zamówieniu z sekcji przetargi budowlane Warszawa lub innej?

    Proces wyszukiwania ogłoszeń może przebiegać w sposób szybki i efektywny, dzięki wykorzystaniu bazy oferent.com.pl. Alternatywą jest żmudne zaglądanie na strony www poszczególnych instytucji publicznych. Nasza platforma zebrała w samym 2021 roku ponad 750 tysięcy postępowań z blisko 80 tysięcy stron! Ich ręcznie odwiedzanie każdego dnia jest niemożliwe, a zawężenie obszaru zainteresowania do konkretnej branży czy województwa nadal może skończyć przeoczeniem interesującego nas rekordu. Duży projekt z sekcji przetargi budowlane Warszawa lub przetargi publiczne mazowieckie potrafi zapewnić utrzymanie dla firmy na cały rok! Problem z ręcznym poszukiwaniem postępowań wynika z przepisów prawa. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, w Polsce nie istnieje jedna, centralna, bezpłatna baza wszystkich przetargów, zleceń i inwestycji. Każdy zamawiający powinien opublikować ogłoszenie na swojej stronie www. Może to także uczynić na jednej z dedykowanych platform do szyfrowania i składania propozycji. Tych jest jednak bardzo wiele, stąd wcale nie ułatwia to podejmowania racjonalnych decyzji o przystąpieniu do konkretnego konkursu.

    Wykupując dostęp do bazy oferent.com.pl, otrzymujemy spersonalizowane konto, w ramach którego możemy wykorzystać elastyczne ustawienia dotyczące:

    • Lokalizacji przetargu (np. przetargi budowlane Warszawa uzyskamy dzięki zaznaczeniu opcji roboty budowlane i wpisaniu w lokalizacji nazwy stolicy).
    • Typu zamówienia (usługi, roboty budowlane, dostawy).
    • Terminu.
    • Branży.

    Typowy rekord zawiera wszystkie istotne dane dotyczące postępowania, w tym adres docelowy czy pełną dokumentację. Zakupując konto na serwisie, otrzymujemy zatem gwarancję bezpieczeństwa, że żadne interesujące nas zamówienie nie przejdzie nam obok nosa. To też wygoda i możliwość szybkiej weryfikacji nowości na rynku. W bazie znajdują się także zlecenia budowlane (Warszawa, Kraków, Poznań czy inne miasta).

    Przetargi i zlecenia budowlane mazowieckie – podstawowe informacje dla początkujących

    Skoro wiemy już, gdzie szukać przetargów, warto jeszcze poznać podstawowe wytyczne dotyczące składania ofert. Wielu przedsiębiorców boi się podjąć ten krok ze względu na brak znajomości wytycznych i wygórowane wymagania stawiane przez zamawiających. Odpowiedzią na pierwszą z tych wątpliwości może być lektura podstawowych dokumentów regulujących funkcjonowanie rynku Pzp. Należą do nich:

    • Ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
    • Rozporządzenie MRPiTz dnia 18 grudnia 2020 r. w sprawie protokołów postępowania oraz dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
    • Rozporządzenie MRPiT z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
    • Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie szczegółowych rodzajów kosztów postępowania odwoławczego, ich rozliczania oraz wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania.
    • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE.

    Także brak doświadczenia nie jest obecnie przeszkodą w złożeniu oferty. W tym wypadku można skorzystać z dwóch rozwiązań:

    • Powołania konsorcjum.
    • Polegania na potencjale podmiotu trzeciego.

    Po wykonaniu tych czynności nie pozostanie nic innego jak pozyskanie najczęściej wymaganych dokumentów: zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, pełnomocnictwa czy referencji. Tak przygotowani możemy bezpiecznie rozpocząć zapoznawanie się z wymaganiami zamawiającego. Całą procedurę składania oferty na zadania z sekcji przetargi budowlane Warszawa lub innej szczegółowo omawiamy tu. Do najważniejszych etapów należą:

    • analiza ogłoszeń i wybór konkretnego zamówienia,
    • zapoznanie się z dokumentacją przetargową,
    • przygotowanie oferty,
    • wniesienie wadium, jeśli jest wymagane,
    • podpisanie oferty zgodnie z wymowami postawionymi w SWZ (podpis elektroniczny, zaufany lub osobisty),
    • zaszyfrowanie dokumentów,
    • wysyłka przed upływem terminu na składanie ofert.

    Zachowanie tej struktury gwarantuje nam szansę na wygranie przetargu. Nieco inaczej przebiega proces aplikowania na zadania z sekcji zlecenia mazowieckie. Są one wyłączone z konieczności stosowaniu ustawy Pzp i zazwyczaj organizują je osoby fizyczne lub podmioty prywatne. Sam proces negocjacji i zgłaszania propozycji przybiera formę handlową - im nasza propozycja bardziej spodoba się inwestorowi, tym mamy większą szansę na podpisanie umowy.

    Zlecenia mazowieckie – szanse i zagrożenia

    Wspomnieliśmy już, że rynek zamówień publicznych jest przestrzenią stabilną. Liczba publikowanych i realizowanych projektów jest olbrzymia i ciągle rośnie. Pozyskanie dużej umowy z rynku Pzp bardzo często nic nie kosztuje. Ignorowanie obsługi sektora finansów publicznych jest niepotrzebnym ograniczeniem nakładanym na przedsiębiorstwo.

    Według danych serwisu mapadotacji.pl, na którym publikowane są wyłącznie wybrane projekty kończące się przetargami, na koniec 2021 roku w województwie mazowieckim zrealizowano ponad 36 000 projektów o łącznej wartości 184 390 976 681,50 złotych! Liczba prezentowanych postępowań z sekcji zlecenia budowlane mazowieckie lub przetargi budowlane Warszawa zależy jednak od kilku czynników. Częstotliwość publikacji przetargów rośnie, gdy na rynku dostępne są szanse na pozyskanie dotacji. W 2022 roku rusza nowa perspektywa finansowa funduszy europejskich. Ma ona zapewnić stały dopływ środków na wparcie szeregu priorytetów inwestycyjnych, w tym tych powiązanych z zadaniami z sekcji zlecenia budowlane Warszawa. Kluczowe obszary wsparcia to między innymi te związane z:

    • Wspieraniem efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych.
    • Wspieraniem transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki zasobooszczędnej.
    • Poprawą dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dla wszystkich osób poszukujących pracy.
    • Wspieraniem aktywnego włączenia społecznego w celu promowania równości szans, niedyskryminacji i aktywnego uczestnictwa.
    • Udoskonalaniem łączności cyfrowej.
    • Wzmacnianiem ochrony i zachowania przyrody, różnorodności biologicznej oraz zielonej infrastruktury.

    To tylko wybrane z szans, jakie zostały ujęte w programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Inne możliwości przewidziane są w ramach programu Polska Wschodnia, gdzie alokacja dla regionu wyniesie około 418 milionów euro.

    Wartą odnotowania informacją dla wykonawców jest działanie Rządowego Funduszu Polski Ład. Pierwszy nabór zakończył się upublicznieniem tysięcy postępowań. Jednostki z województwa mazowieckiego otrzymały 2 807 894 599,97 złotych bezzwrotnego dofinansowania. Przykładowe inwestycje to:

    • Zakup autobusów szkolnych dla dwóch szkół na terenie Gminy Dzierzążnia.
    • Budowa pełnowymiarowego boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy w miejscowości Jadwisin.
    • Modernizacja wiaduktów drogowych nad ulicą Paryską w Warszawie.
    • Poprawa dostępności usług dla mieszkańców Gminy Bielany.
    • Rozbudowa przedszkola nr 4 w Gostyninie.
    • Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Otwocka. 
    • Dostosowanie infrastruktury technicznej Gminy Żabia Wola do średniej jakości występującej w sąsiednich gminach w zakresie gospodarki kanalizacyjnej, etap I.
    Możliwości na wykonanie zadań z sekcji zlecenia budowlane Warszawa lub zlecenia mazowieckie zatem nie brakuje.